Close

Lov ryb udicí - muška

LRU - muška

Systém závodů v lovu na mušku

Systém závodů v lovu na mušku je u nás tvořen dlouhodobými soutěžemi, což je I. liga (10 týmů), II. liga (skupina “A” a “B”, dvakrát 12 týmů, jihočeské týmy soutěží ve skupině “A”) a z osmi krajských divizí.

Kromě těchto dlouhodobých soutěží jsou dále organizovány ještě soutěže krátkodobé. Jedná se o Mistrovství ČR – řeka (čtyřčlenná družstva mužů, ženy jen jako jednotlivci bez omezení), Jezerní mistrovství ČR (prvních čtyřicet ze žebříčku mužů a ženy bez omezení) a Juniorské mistrovství ČR (zatím bez omezení). Na úrovni jednotlivých krajů se každoročně pořádají krajské přebory (zpravidla prvních dvacet z krajského žebříčku), které jsou určené jen pro závodníky z příslušné oblasti.

Kromě toho se dále pořádají ještě pohárové závody, na které se může přihlásit každý zájemce.

Podrobnější informace o organizaci závodů v lovu na mušku, soutěžním řádu, celorepublikové žebříčky a termínové kalendáře všech závodů najdete na stránkách Rady ČRS. Na našich stránkách uvádíme pouze informace týkající se závodníků z jižních Čech a závodů pořádaných na našich revírech.

Členové odboru LRU - muška
 jméno a   příjmeníemailmobilMO ČRS
předsedaRNDr.  Milan Hladík, PhD.milanhlad@yahoo.co.uk 602 528 006  Č.Krumlov
členJaromír Šram  Č. Budějovice 3
členMiloslav Hosenseidl  Č. Budějovice 2
členStanislav Bláha  Vimperk
členJan Wittner  Č. Budějovice 1
členMartin Musil ml.  Č. Budějovice 1
členMartin Vlk

Strakonice
čestný člen
RNDr. Karel Křivanec
Termínový kalendář


                                                                   
TERMÍNOVÝ KALENDÁŘ LRU muška  2021  
TermínNázev a místo konáníGarant
9.-11.4.Soustředění juniorské reprezentace – Malše 6Musil
10.4.MČR JEZERO – JUNIOŘI – Květoňov –  Malše 6Pejchar
8.5.Májový pohár – Květoňov – RSK Č.B.Hladík
14. – 16.5.MČRJ – řeka – Malše 4, 5, Vltava 27Pejchar/Musil
14. – 16.5.MČR řeka – Vltava 28 HerbertovHladík
3. – 4.7.Nominační závod junioři – ČR – Otava  4, Volyňka 1, 2PMusil
28.8.Mem. Milana Januse – Otava 4,  StrakoniceHladík/Vlk
11.9-12.9.2.liga A – Vltava 25,26, náhr  Květoňov- pořádá RSK ČB BHladík
18.9.Rožmberský pohár – Vltava 27,28 – RSK  Č.B.Hladík/Šram
24.9.Svatováclavský pohár – KvětoňovHladík
24. – 26.9.Hanák Open – Mem. Theodora Kouby –  Vltava 28, JčÚSHladík
2.10.Mem. Milana Januse junioři – Vltava  27, Otava 4Musil