Close

LRU Muška 2023

LRU – muška

Systém závodů v lovu na mušku

Systém závodů v lovu na mušku je u nás tvořen dlouhodobými soutěžemi, což je I. liga (10 týmů), II. liga (skupina „A“ a „B“, dvakrát 12 týmů, jihočeské týmy soutěží ve skupině „A“) a z osmi krajských divizí.

Kromě těchto dlouhodobých soutěží jsou dále organizovány ještě soutěže krátkodobé. Jedná se o Mistrovství ČR – řeka (čtyřčlenná družstva mužů, ženy jen jako jednotlivci bez omezení), Jezerní mistrovství ČR (prvních čtyřicet ze žebříčku mužů a ženy bez omezení) a Juniorské mistrovství ČR (zatím bez omezení). Na úrovni jednotlivých krajů se každoročně pořádají krajské přebory (zpravidla prvních dvacet z krajského žebříčku), které jsou určené jen pro závodníky z příslušné oblasti.

Kromě toho se dále pořádají ještě pohárové závody, na které se může přihlásit každý zájemce.

Podrobnější informace o organizaci závodů v lovu na mušku, soutěžním řádu, celorepublikové žebříčky a termínové kalendáře všech závodů najdete na stránkách Rady ČRS. Na našich stránkách uvádíme pouze informace týkající se závodníků z jižních Čech a závodů pořádaných na našich revírech.

Členové odboru LRU – muška
 jméno a   příjmeníemailmobilMO ČRS
předsedaRNDr.  Milan Hladík, PhD.milanhlad@yahoo.co.uk 602 528 006  Č.Krumlov
členJaromír Šram  Č. Budějovice 3
členMiloslav Hosenseidl  Č. Budějovice 2
členStanislav Bláha  Vimperk
členJan Wittner  Č. Budějovice 1
členMartin Musil ml.  Č. Budějovice 1
členMartin VlkStrakonice
čestný členRNDr. Karel Křivanec
Termínový kalendář
datum název a místo konání závodu revír pozn.
27.-30.4.Soustředění Maďarského muškařského týmu, Vyšší Brod, Vltava 28423 041
6.5.Májový pohár – RSK Č.B. – Malše 6421 098
20.5.Krajská divize JčÚS, jarní kolo, Volyňka 1, 2423 047, 423 048
26.-28.5.Nominační závod junioři ČR – Vltava 29, Malše 6, 7423 059, 421098, 423 022
3.6.Budějovický pohár – Vltava 28423 041
10.-11.6.MČR řeka – Otava 4421 056
10.-11.6.Soustředění juniorské reprezentace – Vltava 28, Malše 6
v rámci soustředění bude závod 3.6. (Budějovický pohár) na Vltavě 28
423 041, 421 098
26.8.Mem. Milana Januse – Otava 4, Strakonice421 056
9.9.Krajská divize JčÚS, podzimní kolo, Malše 5, Skoronice423 031
10.9.Krajský přebor JčÚS, Malše 4, Pořešín423 028
16.9.Rožmberský pohár, Vltava 27, RSK Č.B.423 040
23.9.Mem. Milana Januse junioři – Otava 4, Volyňka 1, 2421 056, 423 047, 423 048
28.9.Svatováclavský pohár, Malše 6421 098
30.9.-1.10.Hanák Open – Mem. Theodora Kouby, Vltava 28423 041
21.10.Soustředění juniorské reprezentacebez potřeby hájení